Jaka kara za brak kasy fiskalnej?

Jaka kara za brak kasy fiskalnej?

Od nowego roku niemal każdy przedsiębiorca musi stosować się do nowych przepisów, które mówią o posiadaniu kasy fiskalnej. Zobaczmy więc, co nam grozi, jeśli w odpowiednim czasie jej nie wdrożymy.

Grzywna lub sankcja w VAT

O dokładnych liczbach, jak na razie się nie mówi i wydaje się, że kary będą tutaj uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności i oczywiście obrotu danej firmy. Niemniej jednak nie musi to być kara grzywny, bo równie dobrze może to być 30% sankcja w VAT, co jest już nie lada stratą dla każdego przedsiębiorcy.

Dodać do tego należy inne czynniki, które wpłyną negatywnie na naszą firmę, jeśli nie zainstalujemy kasy fiskalnej we wskazanym terminie. I tak nie możemy, chociażby ubiegać się o zwrot z tytułu zakupu takiego produktu, który w praktyce może nam zrekompensować niemal cały wydatek poniesiony na jego zakup. Warto więc rozważyć taki zakup i to nieco wcześniej, bo popyt na te urządzenia jest dziś większy aniżeli przedtem. Może okazać się, że w związku z brakiem na rynku towaru będziemy zmuszeni zakupić kasę znacznie droższą, która nie sprawdzi się w naszej firmie.

One thought on “Jaka kara za brak kasy fiskalnej?

  1. Polećcie jakąś mobilna kasę do 1200 złotych? Jest coś wartego uwagi? Oczywiście musi być ława w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *