Posnet Mobile EU — mobilna kasa fiskalna

Posnet Mobile EU — mobilna kasa fiskalna

W związku nowymi przepisami Ministra Finansów, które w życie weszły 1 stycznia 2015 r. od 1 marca bieżącego roku, znacznie więcej firm niż wcześniej ma obowiązek ewidencji swoich usług poprzez kasy fiskalne. Są to między innymi zakłady mechaniczne, fryzjerskie, prawnicy, lekarze i wiele, wiele innych instytucji. W takiej sytuacji oczywiste jest to, że niezbędna do prowadzenia działalności jest kasa fiskalna. Dziś tego rodzaju produktów na polskim rynku mamy naprawdę wiele, ale nie każda jest odpowiednia do danego typu prowadzonej działalności. Na pewno przedsiębiorcy prowadzący zakłady mechaniczne, fryzjerskie, czy też ci, którzy świadczą usługi dentystyczne czy prawnicze, będą zainteresowani małymi kasami, które dodatkowo są łatwe w obsłudze. Przykładem kasy, która powinna budzić zainteresowanie pośród tych przedsiębiorców jest model Posnet Mobile EU.

Przenośna i wytrzymała

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że kasy te działają w systemie mobilnym, a więc bez problemu możemy je przenosić z miejsca na miejsce. Paragony możemy tutaj wystawiać w bardzo trudnych warunkach eksploatacji, a wszystko dzięki bardzo wydajnej obudowie, wydajnym akumulatorze oraz wytrzymałej klawiaturze. Dodatkowo kasa Posnet Mobile EU  ma podświetlany wyświetlacz. Dodajmy jeszcze, że kasa ta jest gotowa na eurofiskalizację, a więc zmianę polskiej waluty na euro. Jeżeli do tego dojdzie, nie będziemy zmuszeni jej zmieniać, co na pewno wiąże się z dodatkowym kosztem. A wracając do wydatków, to ten jest tutaj stosunkowo nieduży, bo taką kasę kupimy już za około tysiąc złotych. Porównując koszt z funkcjonalnością, na pewno jest to jedna z lepszych kas przenośnych na rynku.

Dodatkowe akcesoria

Posnet Mobile EU możemy także wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które jeszcze podnoszą jej funkcjonalność. Mówimy tu między innymi o ładowarce samochodowej, co na pewno jest na wagę złota dla taksówkarzy, osłonie silikonowej chroniącej klawiaturę czy pokrowcu chroniącym ja przy przenoszeniu.

Najważniejsze funkcje

Zbierając wszystkie informacje w całość, w podsumowaniu przyjrzyjmy się raz jeszcze najważniejszym funkcjom tego modelu kasy fiskalnej. Należą do nich:

– mechanizm drukujący z funkcją „easy load”, który ułatwia wymianę rolek papieru,
– przygotowana na eurofiskalizację,
– czytelny wyświetlacz dla klienta i operatora,
– wydruk minimum 6000 linii,
– system mocowania pozwalający na przytwierdzenie kasy w miejscu pracy,
– komunikacja on-line z programem magazynowym,
– funkcje dla parkingu,
– przypominanie o obowiązkowym przeglądzie technicznym i niewykonanym raporcie dobowym,
– kalkulator.

3 thoughts on “Posnet Mobile EU — mobilna kasa fiskalna

  1. Kasa jak na swoją cenę jest naprawdę bardzo dobra. Mnie irytuje tylko nieco klawiatura, która czasami się blokuje.

  2. Ja taką kasę mam w taksówce i naprawdę nie narzekam. Nie wiem, o co chodzi u Pana wyżej z tymi przyciskami, może jest zalana czy coś innego, bo u mnie przyciski działają dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *